Cookies

Náš web potřebuje pro přizpůsobení obsahu a analýzu návštevnosti váš souhlas. Souhlas vyjádříte kliknutím na tlačidlo "OK". Více informací
Svúj souhlas můžete odmítnout zde.

Aktuality

Kåre Schultz prezidentem a výkonným ředitelem společnosti TEVA

13. 9. 2017

Pan Kåre Schultz přináší 30 let zkušeností v globální farmacii a péči o zdraví, včetně vedoucích pozic ve společnostech Lundbeck a Novo Nordisk.

Společnost Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NYSE a TASE: TEVA) dnes oznámila, že její správní rada jmenovala Kåreho Schultze, aby se stal prezidentem společnosti a výkonným ředitelem. Pan Schultz bude nástupcem Dr. Yitzhaka Peterburga, který bude dále plnit úlohu prozatímního výkonného ředitele, než se pan Schultz připojí ke společnosti. Dnešní oznámení vedení představuje úspěšné dokončení globálního procesu hledání nejlepšího vedoucího představitele společnosti Teva, který byl uskutečněn správní radou společnosti s podporou společnosti Heidrick & Struggles. Pan Schultz se přestěhuje do Izraele a bude pracovat v sídle společnosti v Petah Tikva.

Pan Schultz je ostřílený veterán ve zdravotnickém průmyslu s vynikající, téměř třicetiletou kariérou v globálních farmaceutických a zdravotnických společnostech. Během svojí kariéry si pan Schultz vytvořil unikátní přehled o portfoliu generických a specializovaných léků, když řídil komplexní obchodní operace farmaceutických společností po celém světě. Naposledy pracoval jako prezident a výkonný ředitel společnosti H. Lundbeck A/S, kde měl na starosti vedení významných restrukturalizačních iniciativ a zahájil silnou strategii změny zaměřenou na řízení udržitelné globální struktury nákladů a operačního modelu. Výsledkem jeho vedení bylo, že společnost je na cestě k dosažení rekordně vysokých příjmů a zisků. Před jeho rolí prezidenta a výkonného ředitele společnosti H. Lundbeck A/S pracoval pan Schultz jako prezident akciové společnosti Novo Nordisk, kde měl klíčovou roli v přebudování společnosti do jednoho ze světově nejlépe fungujícího výrobce léků a implementování přístupu měřitelnosti činnosti společnosti.

„S rozsáhlými globálními farmaceutickými zkušenostmi, silnou ověřenou historií při provádění korporátních strategií změny, řízením růstu a mezinárodní expanzí při nízkých dodatečných nákladech a plněním slibů akcionářům, stejně jako závazek ke kultuře souladu s předpisy (compliance), Kåre je ten správný vedoucí představitel, který dostane společnost Teva na další úroveň,“ řekl Dr. Sol J. Barer, předseda správní rady společnosti Teva. „Kåre má hluboký vhled do globálního farmaceutického průmyslu a detailní znalosti o trzích generických a specializovaných léků. Jeho ověřené strategické, finanční a operační schopnosti a jeho silný závazek k růstu zvýší hodnotu pro všechny akcionáře a zlepší pozici společnosti Teva pro dlouhodobý úspěch. Přináší silný smysl pro korporátní příslušnost a jeho disciplinovaný závazek dokonalosti z něj činí jasného profesionála, který kulturně zapadne do naší společnosti. Jsme potěšeni, že můžeme do společnosti Teva přivítat vedoucího pracovníka světové třídy na úrovni Kåre a těšíme se na úzkou spolupráci s ním, abychom vybudovali budoucnost společnosti Teva pro naše akcionáře, zaměstnance a pacienty na celém světě.“ IR kontakty:

Pan Schultz řekl, „Jsem poctěn, že se mohu přidat ke společnosti Teva, ikonické společnosti, kterou jsem během svojí kariéry dlouho obdivoval. Co mě táhlo ke společnosti Teva, a co odlišuje společnost Teva od jí podobných společností, je unikátní závazek vybudovat rozsáhlou globální společnost zajišťující poskytování nové a vysoce kvalitní léčby pro pacienty a inovativní kultury pro zaměstnance. Jsem hrdý, že se mohu přidat ke společnosti, která každý den pomáhá milionům pacientů na celém světě díky své široké řadě generických a specializovaných léků a řešení pro zdraví. Těším se na úzkou spolupráci s celým týmem společnosti Teva, abychom vybudovali úspěšnou budoucnost pro společnost a její akcionáře.“

Dr. Barer pokračoval, „Jménem správní rady chci poděkovat Yitzhakovi za přijetí role prozatímního výkonného ředitele během tohoto kritického období. Yitzhakovo vedení a porozumění společnosti výrazně pomohlo, aby zůstala soustředěná na provedení svých klíčových strategických priorit.“

Dr. Yitzhak Peterburg řekl, „Plníme závazky, které jsme učinili za několik posledních měsíců. Optimalizujeme svoje operace a geografickou stopu, zatímco zaměřujeme svoje zdroje na nová inovativní a generická léčiva, která zároveň nabízejí nejatraktivnější návratnost investic. Kromě toho jsme na správné cestě, abychom dosáhli svůj cíl generovat nejméně 2 miliardy dolarů z prodeje neklíčových aktiv, které použijeme pro posílení bilance společnosti Teva. Je to výsada vést společnost Teva a těším se, že v tom budu pokračovat a že budu pracovat s Kårem na zajištění hladkého přechodu, jakmile se k nám připojí.“

O Kåre Schultzovi

Pan Schultz, 56, je ostřílený veterán ve zdravotnickém průmyslu, který se odlišoval prostřednictvím svých zkušeností jako vedoucí finančních a restrukturalizačních iniciativ v globálních společnostech. Od roku 2015 plnil funkci prezidenta a výkonného ředitele společnosti H. Lundbeck A/S, do níž vstoupil, když společnost čelila ztrátě kritických patentů. Pan Schultz provedl kritické hodnocení obchodů shora dolů a implementoval strategii změny, která zahrnovala snížení provozních nákladů při zaměření se na uvedení nových výrobků na trh. Než pan Schultz vstoupil do společnosti Lundbeck, pracoval téměř tři desetiletí ve společnosti Novo Nordisk, kde měl několik vedoucích rolí, včetně prezidenta akciové společnosti, vice prezidenta Dodávky produktů a ředitele Plánování produktů a Zákaznického servisu v divizi Péče o diabetiky. Ve společnosti Novo Nordisk hrál pan Schultz hlavní roli v modernizování velké škály biologické výroby společnosti a vedl expanzi společnosti na americké a čínské trhy.

Vedle společnosti Novo Nordisk pan Schultz pracoval také ve společnostech McKinsey a Anderson Consulting. V těchto rolích získal unikátní globální přehled o zdravotnictví a farmaceutickém průmyslu, rozšířil svůj hluboký finanční důvtip, předvedl závazek k principům compliance a dohlížel na obchodní operace a týmy v Evropě a Severní Americe a na Středním východě.