Cookies

Náš web potřebuje pro přizpůsobení obsahu a analýzu návštevnosti váš souhlas. Souhlas vyjádříte kliknutím na tlačidlo "OK". Více informací
Svúj souhlas můžete odmítnout zde.

Odborné aktuality

Na kongresu FIP oceněno 16 lékárníků a vědců

4. 10. 2015

Na slavnostním zahájení 75. světového kongresu Mezinárodní farmaceutické federace (FIP) v Düsseldorfu bylo za přínos pro farmacii oceněno šestnáct lékárníků a farmaceutických vědců z devíti zemí. Dva získali nejvyšší ocenění FIP – Dr. Thomas Lönngren (cena André Bédata) a prof. Hans Junginger (medaile Høsta Madsena).

Současně byl dnes do pozice vědeckého sekretáře FIP jmenován docent biofarmaceutických věd a farmakokinetiky Giovanni M. Pauletti z James L. Winkle College of Pharmacy, University of Cincinnati. Funkce se ujme 5. října.

FIP: Počet lékárníků na obyvatele celosvětově roste

Podle nové zprávy vzrostl počet lékárníků na obyvatele v mnoha zemích po celém světě, ale zůstává nedostatečný v zemích s nízkými a středními příjmy. Data z 51 zemí ukazují, že u všech až na tři došlo v letech 2006-2012 k nárůstu počtu farmaceutů na 10 tisíc obyvatel. K nárůstu došlo ve všech regionech podle WHO, relativně nejvyšší byl zaznamenán v regionu západního Pacifiku, kde se počet lékárníků na 10 000 obyvatel zvýšil o 43,1 %.

Zdroj. www.fip.org