Zpravodajství

Německo elektronizuje zdravotnictví od ledna 2016

13. 12. 2015

Bundestag přijal počátkem prosince 2015 ve druhém a třetím čtení zákon o elektronizaci německého zdravotnictví. Zákon začne platit 1. ledna 2016, čímž začne implementace podle předem stanovaného časového plánu.

Tím Německo bere vítr z plachet všem českým pochybovačům o e-health, kteří poukazují právě na naše západní sousedy (Kdyby to fungovalo, tak už to v Německu mají).

Zákon o e-Health stanová pevný časový plán pro provozní společnosti a průmysl pro celostátní zavedení infrastruktury e-Heath včetně výroby a distribuce elektronických zdravotních karet obyvatelům. Implementace začíná v polovině roku 2016 a do poloviny roku 2018 mají být plošně připojeny na infrastrukturu ordinace a nemocnice.

Německé ministerstvo zdravotnictví od e-Health očekává., že důležité údaje uložené na elektronické zdravotní kartě (e-karta) mohou zachránit život, lékový plán zabrání interakcím a telemedicína pomůže lidem s omezenou mobilitou. Pacienti by také měli být lépe informováni díky elektronickému záznamu pacienta o své diagnóze a terapii.

Zákon také poprvé nastavuje možnost přenášet data z různých mobilních zdravotních aplikací.

Zdroj: www.bmg.bund.de