Cookies

Náš web potřebuje pro přizpůsobení obsahu a analýzu návštevnosti váš souhlas. Souhlas vyjádříte kliknutím na tlačidlo "OK". Více informací
Svúj souhlas můžete odmítnout zde.

Zpravodajství

Penta má povolení, postaví v Bratislavě novou nemocnici

10. 8. 2018

Penta má povolení, postaví v Bratislavě novou nemocnici

Finanční skupina Penta začne v nejbližších týdnech stavět zcela novou nemocnici v Bratislavě. Nemocnice má stát 200 milionů eur a stane se tak největší soukromou investicí do slovenského zdravotnictví. Penta ji zařadí do své dítě Svět zdraví.

Plánované stavbě padla poslední překážka, Penta získala stavební povolení. Jako první o tom informovala slovenská agentura TASR. „Plánovaná nemocnice nové generace Svět zdraví Bratislava získala právoplatné stavební povolení na konci července 2018. Stavební práce začnou v nejbližších týdnech,“ potvrdil Medical Tribune mluvčí Světa zdraví Tomáš Král. „Všechny přípravné činnosti jdou podle schváleného plánu. Nová nemocnice by měla přivítat první pacienty v roce 2021,“ dodal Král.

Penta na Slovensku provozuje podle hlavičkami Svět zdraví a ProCare 17 nemocnic a 12 poliklinik. Loni dostavěla novou budovu nemocnice v Michalovcích, která byla první novou nemocnicí na Slovensku po třiceti letech. Novou nemocnici už dlouhé roky plánuje v Bratislavě postavit i stát, konkrétní kroky ale u této stavby ještě nezačaly.

Autor: ač