Cookies

Náš web potřebuje pro přizpůsobení obsahu a analýzu návštevnosti váš souhlas. Souhlas vyjádříte kliknutím na tlačidlo "OK". Více informací
Svúj souhlas můžete odmítnout zde.

Legislativa e-health | Zpravodajství

ÚZIS vybral programátory klíčové infrastruktury e-health

3. 9. 2020

ÚZIS vybral programátory klíčové infrastruktury e-health

Ústav zdravotnických informací a statistiky vybral dodavatele Informačního a datového resortního rozhraní. 

Ve výběrovém řízení, kde po splnění všech podmínek rozhodovala jednotková cena práce, uspěly firmy NESS Czech, TESCO SW spolu s MERIT GROUP, TECHNISERV IT spolu se STAPRO a Asseco Central Europe. Výběr dodavatelů oznámil ÚZIS 24. srpna. Vybrané firmy teď budou v takzvaných minitendrech soutěžit o jednotlivé části zakázky. První z nich má být vytvoření konkrétního prováděcího projektu, podle kterého se bude datové rozhraní po softwarové stránce stavět. Systém by mohl začít fungovat v roce 2023. Zejména má ulehčit bezpečné sdílení zdravotnických dat tím, že nabídne nové kmenové registry, které budou ověřeným zdrojem údajů pro identifikaci subjektů a nastavování jejich práv v elektronickém zdravotnictví. 

Souvisí s tím také správa certifikátů pro poskytovatele zdravotních služeb. ÚZIS chce také prostřednictvím IDRR poskytovatelům bezplatně nabízet rezortní časová razítka. Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky je 185 milionů korun, z toho 142 milionů může jít z Integrovaného regionálního operačního programu. Zbylou část bude financovat ÚZIS z vlastního rozpočtu. Zakázka nabrala zpoždění kvůli široké debatě o podobě IDRR i kvůli koronavirové krizi. Vzhledem ke spolufinancování z evropských fondů teď tlačí ÚZIS a dodavatele čas. V zadání zakázky je předpokládaná doba plnění čtyři roky od podpisu smlouvy. Schválená dotace ale zároveň počítala se spuštěním v roce 2022.

Zdroj: MT