Cookies

Náš web potřebuje pro přizpůsobení obsahu a analýzu návštevnosti váš souhlas. Souhlas vyjádříte kliknutím na tlačidlo "OK". Více informací
Svúj souhlas můžete odmítnout zde.

Zprávy ČLnK

Vzpomínka na doc. RNDr. PhMr. Václava Ruska, CSc.

11. 2. 2016

    1. 2016 | [caption id="attachment_2404" align="alignleft" width="325"]doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc. Foto: ČLnK[/caption]

Ve věku nedožitých 88 let zemřel v sobotu 30. ledna  docent Václav Rusek, člověk, který se podílel na výchově mnoha generací farmaceutů, zakladatel Českého farmaceutického muzea v Kuksu a čestný člen České lékárnické komory.

Měl jsem to životní štěstí, že jsem se s ním setkal jako student a naše cesty se potkávaly i později v profesním životě lékárníka. Nedá se zapomenout na to, jak jsme mu jako studenti pomáhali na Kuksu, kdy Farmaceutické muzeum teprve vznikalo, a on nám svým krásným způsobem představoval naši historii. Ani na řadu setkání později, kdy dokázal moudře a s nadhledem komentovat a hodnotit dění v současné farmacii i společnosti. Na skromného člověka, který žil svým oborem – dějinami farmacie.  Na jeho Trabant s chrudimskou poznávací značkou stojící před farmaceutickou fakultou, který neomylně potvrzoval, že pan docent stále pracuje.

Jsem přesvědčen, že ti, kdo se s ním během studia či později setkávali, na něj nikdy nezapomenou. Pro mne zůstane lékárníkem s velkým L, i když by mne zcela jistě v tomto případě pokáral za nesprávnou terminologii.

Mgr. Jiří Kotlář